Ercan Havalimanından Ulaşım

Kuzey Kıbrıs ta şehirlerarası günlük otobüs seferleri düzenli bir zaman çerçevesinde Lefkoşa-Magosa-Girne-Güzelyurt-Lefke bölgeleri arasında servis yapmaktadır. Havaalanından bu bölgelere Kıbrıs Transfer otobüsleri, Kıbrıs Taksi ile  ekonomik olarak en rahat ve ucuz yolu olan Kıbrıs Rent a Car firmalarından Kıbrıs Araç Kiralama Hizmeti almaktır.

Ercan Havalimanından Ulaşım

Ercan Havalimanı Nerde?

Kuzey Kıbrıs Ercan havaalanı, başkent Lefkoşa’ya 23, Girne’ye 44, Magosa’ya 50 kilometre (km) uzaklıktadır. Ercan Havalimanı ismini 1974 yılında yapılan Kıbrıs Harekâtında hayatını kaybeden Türk Pilot Binbaşı Fehmi Ercan’ın soyadından almıştır.

Ercan Havaalanından Girne’ye Ulaşım

Ercan Havalimanından Girne ye ulaşım için Nice Day Rent a Car firmamızdan kiraladığınız aracınız veya Kıbrıs Transfer firmamızın sizlere sunduğu trasfer hizmeti ile Dağ yolundan yada Lefkoşa üzeri 2 farklı yoldan gidebilirsiniz. Bu iki yolun kilometre hesabı hemen hemen aynıdır. Hangi yolu seçmeniz gerektiğini Girne’de kalacağınız bölgeye karar verebilirsiniz. Girne bölgesi doğu ve batı bölgesi olara iki grupta adlandırılır. Doğu bölgesinde Acapulco Otel, Malpas Otel, Cratos Otel, Oscar Otel ve Vuni Otel bulunmaktadır. Dağ yolunu seçerseniz bu otellere daha kısa sürede, yolunuzu uzatmadan ulaşabilirsiniz. Batı bölgesinde Jasmine Court Otel, Merit Park Otel, Merit Otel, Lapethos Otel gibi otellere daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ercan Havalimanından Girne’ye Dağ Yolundan gitmek için;

Dağ yolu beşparmak dağlarının içinden geçmektedir. Ercan Havaalanından çıkınca 4 km sonra önümüze gelen üst geçidin sol yanından Lefkoşa istikametine doğru devam ediyorsunuz. Bu yol Magosa – Lefkoşa arası yoldur. 2km bu yolda devam ettikten sonra önümüze Girne tabelasının bulunduğu bir çember gelecek. Buradan sağ tarafa doğru beşparmak dağlarına doğru döneceğiz. Dağ yolu tek şeritli ve keskin virajlara sahip bir yol olduğu için dikkatli araç kullanmamız gerekmektedir. 20 dakika bu yoldan gittikten sonra doğu bölgesinde ki ilk otel olan Acapulco Otel bölgesine ulaşıyoruz. Yolun devamı Girne şehir bölgesine gitmektedir. Dağ yolu sabit kameraların bulunmamasından dolayı tercih edilmektedir.

Ercan Havalimanı’ndan Girne’ye Lefkoşa üzerinden gitmek için;

Lefkoşa Girne yolu dağ yoluna göre daha virajsız, güvenli ve yol boyunca çift şeritli bir yoldur. Bu yolda en çok dikkat edilmesi gereken sabit radar hız kameralarıdır. Ercan Havaalanı çıkışından Magosa – Lefkoşa yoluna tekrar çıkıyoruz. Bu yolda 12 km gidiyoruz. Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesinin bulunduğu bölgeyi geçiyoruz. 4 tane trafik ışığını geçtikten sonra Kıbrıs’taki en büyük çember, Gönyeli Çemberinden sağ tarafa Girne’ye doğru dönüyoruz. Bu çift şeritli yolda 20 km gittikten sonra Girne şehrine gelmiş bulunuyoruz. Şehre girmeden önce önümüze Lapta ve Şehir Merkezi diye çıkan yoldan Merit Otel, Lapethos Otel, Alsancak bölgesine gidilecekse Lapta tabelasının gösterdiği istikamete dönmeniz gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’a hava yolu ile gelmeyi planlıyorsanız ve ucuz uçak biletlerinizi uygun fiyata almak istiyorsanız Nice Day Rent a Car Bilet Servisimiz ile görüşüp ekip arkadaşlarımızdan uygun fiyatlar alabilirsiniz.

Ercan Havalimanından Ulaşım için yardım isterseniz Kıbrıs Transfer ve Kıbrıs Taksi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.