Kıbrıs Vize Bilgileri

Kıbrıs'a vize uygulamaları

Kuzey Kıbrıs Vize Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey Kıbrıs’a turist olarak gelmek istediklerinde nüfus cüzdanları ile 1 ay süreye kadar verilen vize ile giriş yapabilirler.

Kuzey Kıbrıs’a seyahat planlamadan önce bilinmesi gereken hususlar

Kıbrıs vize bilgileri ; Türkiye vatandaşlarının pasaport çıkartmadan veya pasaport kullanmadan nüfus cüzdanları ile rahatlıklar giriş yaptıkları Kuzey Kıbrıs’a sadece çalışmak, yerleşmek ve eğitim amaçlı gelmek isteyen kişiler için pasaport ile giriş zorunludur.  Turist amaçlı girişlerde verilen günün geçirmemeye dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde para cezası ödemek zorunda kalırsınız.

18 yaşından küçükler ve tek başına seyahat edemeyen misafirlerin özel muvafakat name almaları gerekmektedir. Nüfus cüzdanları ile Kuzey Kıbrıs’a seyahat etmek isteyen bu kişiler sadece babası ile gelecekse annesinin muvafakat namesi, sadece annesi ile gelecekse babasının muvafakat namesi, eğer yalnız veya anne baba haricinde birisi ile Kıbrıs’a gelecekse anne ve babanın her ikisinin de muvafakat namesi gerekmektedir.

Turist amaçlı Kıbrıs’a gelmek ve girişte pasaport kullanmak isteyen misafirlerimizin 15TL çıkış harç vergisi ödemek zorundadırlar.

Kuzey Kıbrıs’a nüfus cüzdanı ile giriş yapıldığı zaman, çıkış yaparken de mutlaka nüfus cüzdanı kullanılması gerekmektedir. Pasaportla giriş yapanlarında pasaport ile çıkışları gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’a evcil hayvan getirmeniz durumunda 3 aylık karantinaya alınmaktadır. Kıbrıs’a nasıl gideriz diyorsanız Ercan Havalimanından Ulaşım ve Kıbrısa nasıl gidilir sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.