Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir

Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? Tatil amaçlı bir yere gitmek istiyorsanız,  Kuzey Kıbrıs tatilinizi geçirebileceğiniz bulunmaz bir yerdir. İklimi bütün yıl boyunca ılıman olan Kıbrıs, siz misafirlerimiz için çok iyi bir seçim olacaktır.  Kuzey Kıbrıs’a nasıl gidilir derseniz KKTC’ye ulaşımın iki yolu vardır.

Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

  • Kıbrıs’a Hava Yolu ile Ulaşım

Kıbrıs-a-ucakla-ulaşım

Kıbrıs’a Havayolu ile Ulaşım

Kıbrıs’a Hava Yolu ile Ulaşım Kuzey Kıbrıs’a gelmenin en güvenli ve ekonomik yolu hava yoludur. Türkiye’nin çoğu yerinden tarifeli uçak seferleri bulunan Kıbrıs’a Ercan Havaalanından gelebilirsiniz. İnişinizden sonra otelinize veya gitmek istediğiniz yere bir problem yaşamadan, araç aramadan gitmek için Nice Day Kıbrıs Rent a Car dan online rezervasyondan yada 7/24 ulaşabileceğiniz telefon numaralarımızdan Kıbrıs Araç Kiralama hizmetimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Ercan Havaalanında Araç Kiralama ve araç teslimatlarından hiçbir ücret talep etmeden ücretsiz teslimatını yapıyoruz. Dönüşünüzde de kiraladığınız araçları Ercan havaalanında bulunan rent a car otoparkımıza bırakma imkânı sunuyoruz.

  • Kıbrıs’a Deniz Yolu ile Ulaşım

Kıbrıs'a deniz yolu ile ulaşım

Kıbrıs’a deniz yolu ile ulaşım

Kuzey Kıbrıs’a Deniz yolu ulaşım Taşucu ve Alanya’dan Girne’ye gece yük gemileri ve gündüz hava koşullarına bağlı olarak 2,5 saatte Girne’de olacağınız hızlı Express seferleri ile Mersin’den Gazi Magosa’ya haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır. Deniz yolculuğunda dikkat edilmesi gereken husus hava şartları kötü olması durumunda gemi seferlerinin iptal olmasıdır. Kuzey Kıbrıs’a gerekli prosedürler yerine getirilirse gece feribotları ile kendi şahsi aracınızı getirebilirsiniz. Bu feribotların kapasitesi yaklaşık 120 araç/800 yolcudur. Bu sefer yaklaşık geminin limandan kalkması ile 10 saati bulmaktadır. Express seferlerde hızlı feribotlar ortalama 250 kişi kapasitelidir ve cumartesi dışında hava şartlarında bir sıkıntı olmaz ise haftanın 6 günü sefer yapmaktadır. Tatil amaçlı gelecekseniz Nice Day Kıbrıs Rent a Car firmamızdan Kıbrıs araç kiralama hizmeti almanızı öneririz.
Girne Limanına gelmeden önce Nice Day Kıbrıs Rent a Car dan kiraladığınız araçlarınızı çıkış kapısında sizleri bekleyen ekip arkadaşlarımızın gerekli evrakları doldurtup hemen teslim alabilirsiniz. Ya da isterseniz transfer ve şoförlü araç kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Feribot sefer ücretlerini feribot firmalarının web sayfalarında öğrenebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.
Nice Day Kıbrıs Araç Kiralama firmamızı seçtiğiniz için teşerkkürler…